A nepáli Patan legfelsőbb bírósága elrendelte, hogy a kormány oldja fel az e-cigaretták behozatalára és értékesítésére vonatkozó korlátozásokat, lehetővé téve az e-cigaretta üzletek újbóli működését – írja a Tobacco Reporter.

A myRepublica szerint a bírói testület a Vape Mandunak kedvező ítéletet hozott, akik több kormányzati szerv, köztük a nepáli pénzügyminisztérium, az egészségügyi minisztérium és a vámhivatal ellen nyújtottak be keresetet. A bíróság úgy ítélte meg, hogy a kormánynak a 2015-ös dohányipari irányelvre alapozott kísérlete az e-cigi tilalom érvényesítésére nem volt jogilag elegendő a kereskedelem blokkolásának indoklásához.
Az elmúlt pénzügyi évben Nepál több mint 230 millió nepáli rúpia (570 millió forint) vámbevételt szedett be az e-cigaretta importból, ami rávilágít az ágazat gazdasági lábnyomára.
