A belfasti nemzetközi repülőtér bejelentette, hogy „tartós vandalizmus” miatt bezárják a dohányzógalériát – írja a BBC.
A biztonsági ellenőrzés után az indulás előtti váróteremben található külső terület 1 fontért volt hozzáférhető, szerdán azonban a repülőtér közölte, hogy a támadások miatt nem maradt más választása, mint a terület bezárása.
„Az építési munkálatok előrehaladtával folyamatosan figyelemmel kísérjük a helyzetet”
– mondta egy szóvivő.

A repülőtér hozzátette, hogy innentől kezdve a dohányzás csak a kijelölt területeken és a terminálépület előtt lesz engedélyezett.
Ez volt az utolsó észak-írországi repülőtér, ahol a terminálon belül volt dohányzóhely, a Belfast City Airporton és a City of Derry Airporton nem áll rendelkezésre ilyen lehetőség.
