Holland parlamenti képviselők azt szeretnék, hogy az e-cigaretták és a hozzájuk köthető termékek egységes csomagolást kapjanak – írja a Tobacco Reporter az RTL Nieuws híradása alapján.
Az ellenzéki szociálliberális, progresszív D66 párt (amely szerdán nyújtotta be a javaslatot a parlamentben) úgy véli, az új szabályok kevésbé vonzóvá tennék az e-cigizést a tinédzserek számára.

„A fiatalok most azt gondolják, hogy menő egy ilyen csillogó kiegészítő, miközben az e-cigaretta rendkívül egészségtelen. A készülékek gyakran hasonlítanak szájfényre, vagy filctollra. Gyakran színesek, és van amelyik még csillámos is. A szülőknek gyakran fogalmuk sincs, hogymi van a fiataloknál. Nagyon aggasztó”
– mondta Jeanet van der Laan, a D66 parlamenti képviselője. A holland parlament alsóháza később dönt majd az indítványról, amely az RTL Nieuws forrásai szerint többségi támogatást élvezhet.
Hollandia korábban bejelentette az ízesített töltőfolyadékok betiltását.
