A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei az M1-es autópályán állítottak meg egy járművet, amelyben a sofőr mellett nyolc utas ült, a hatalmas utánfutóban pedig több száz doboz és műanyagrekesz sorakozott, látszólag friss terményekkel – írja a NAV sajtóközleményében.
Miután a ládákat lepakolták, kiderült, hogy az uborkák alá rejtve közel ötezer doboz, különféle márkájú román cigaretta lapult – összesen 4 918 doboz, mintegy 12 millió forint értékben. A 33 éves sofőr elismerte, hogy a cigaretta az övé, és azt az Angliában dolgozó honfitársainak vitte volna. A NAV jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás miatt indított eljárást. A dohánytermékeket lefoglalták, a férfira akár 17 millió forintos bírság is várhat.
Nyitókép forrása: NAV
