Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Trumpék dohányzásellenes programokat is leállítottak

A CDC volt vezetője szerint a döntések legnagyobb nyertesei a dohányipari szereplők és a rákos sejtek.

Az amerikai kormány több jelentős dohányzásellenes erőfeszítést leállított vagy szüneteltet, annak ellenére, hogy azok állítólag sikeresen csökkentették a dohányzók arányát – írja a Medical Xpress nyomán a Tobacco Journal International.

A közelmúltban a kormány jelentős megszorításokat hajtott végre az amerikai járványügyi és megelőzési központok (CDC) dohányzásellenes irodáinál, köztük a CDC dohányzásról való leszokással kapcsolatos munkát és a fiatalok dohányzásával kapcsolatos kutatásokat vezető irodáját is. Dr. Tom Frieden, a CDC korábbi igazgatója a döntést „ajándéknak nevezte a Big Tobacco számára”, mondván:

a nyertes itt a dohányipar és a rákos sejtek”.

Képünk illusztráció (Fotó: Freepik)

A Tippek-kampánynak is lőttek

A megszüntetett programok között szerepel a CDC 2012-ben indított Tippek egykori dohányosoktól című reklámkampánya, amelyben valódi emberek szerepelnek, akik a dohányzás miatt egészségkárosodást szenvedtek.

A Nicotine & Tobacco Research című folyóiratban nemrégiben közzétett tanulmány szerint a reklámok szerint minden egyes adásuk alkalmával a leszokást segítő telefonszámok hívásainak ugrásszerű növekedéséhez vezetnek. „Becsléseink szerint a Tippek-kampány 2012 és 2023 között közel 2,1 millió további hívást generált az 1-800-QUIT-NOW telefonszámra” – írták a kutatók.

A közegészségügyi vezetők szerint a csökkentések visszafordíthatják az évtizedek óta tartó tendenciát, amelynek végére a dohányzók aránya történelmi mélypontra süllyedt országszerte.