Az egészségügyi minisztérium felmérési adatai szerint 2022-ben tovább csökkent a dohányzók aránya Japánban – írja a Kyodo News alapján a Tobacco Reporter.
A férfiak körében a dohányzók aránya 3,4, a nőké pedig 1,1 százalékponttal csökkent a 2019-es adatokhoz képest.

A felmérés szerint a 40-es éveikben járó férfiak vannak élen dohányzás szempontjából, 34,6 százalék válaszolta, hogy minden nap, vagy néhanapján szokott dohányozni. Ezalatt a nők között az 50-es éveikben járók körében volt a legmagasabb a dohányzók aránya (12 százalék).
Japánban 2020 áprilisában lépett hatályba a felülvizsgált egészségfejlesztési törvény, amely megtiltja a beltéri dohányzást, és előírja, hogy amennyiben egy vállakozás ezt engedélyezi, külön helyiségeket kell kialakítaniuk a dohányosok számára.
