Az Imperial Brands 2025. május 14-én jelentette be, hogy Stefan Bomhard vezérigazgató öt év után nyugdíjba vonul, utódja október 1-jén Lukas Paravicini pénzügyi igazgató lesz – írja a Tobacco Reporter.
Bomhard kijelentette, hogy a visszavonulásra vonatkozó döntése személyes okokból született, és célja, hogy több időt tölthessen a családjával, miután több mint egy évtizedig vezetői pozícióban dolgozott. Bomhard az év végéig az igazgatótanács tagja marad, és 2026 májusáig rendelkezésre áll, hogy segítse a vezetőségváltást.
Az elemzők bizalmukat fejezték ki Paravicini iránt, hivatkozva a pénzügyi igazgatóként nyújtott remek teljesítményére és a vállalat stratégiájának ismeretére. Murray McGowan, a jelenlegi stratégiai és fejlesztési vezető veszi át a pénzügyi igazgatói posztot.

Ugyanakkor a piac negatívan reagált Bomhard távozására: az Imperial Brands részvényei több mint 7%-ot estek, ami aláhúzta a befektetők aggodalmát a vállalat újjáélesztésében kulcsszerepet vállalt vezető elvesztése miatt. Bomhard alatt az Imperial visszafordította a piaci részesedés csökkenését, és az eladások újbóli növekedését érte el azáltal, hogy az alapvető dohánytermékekre összpontosított, miközben finomította a vállalatcsoport új generációs alternatívák, például az e-cigaretta felé irányuló megközelítését. Ez a teljesítmény és a befektetői hozamok helyreállásához vezetett, miután a stagnálás és az alulteljesítés időszaka 2020-as pénzügyi évben csúcsosodott ki – írja a dohányipari szakportál.
Paravicini megnyugtatta a befektetőket, hogy elkötelezett az érvényben lévő ötéves stratégia mellett, amely az Imperial Brands jelenlétének javítását hangsúlyozza a dohányzás alternatíváinak szegmensében, valamint a növekedés fenntartását a kiemelt dohánypiacokon. Az átmenetre egy olyan időszakban kerül sor, amikor az Imperial azon dolgozik, hogy megszilárdítsa nyereségét az olyan nehéz piacokon, mint Németország, és modernizálja technológiai és adatszolgáltatási műveleteit.
