Tobacco

Rovat:

Üzlettér
Becsült olvasási idő: 1 perc
Tavasszal dönthet a parlament arról, hogy tilos legyen-e fiatalkorúaknak energiaitalt eladni

Állítólag Brüsszel jóváhagyására kellett várni.

A parlament tavaszi ülésszaka során elfogadhatják az energiaitalok fogyasztásának korlátozásáról szóló javaslatot – közölte Nacsa Lőrinc és Hollik István kereszténydemokrata országgyűlési képviselő a Facebook-oldalukon kedden közzétett közös videóban.

Az MTI szemléje szerint Hollik István rámutatott: mióta (2024 áprilisában – a szerk.) benyújtották a törvényjavaslatukat arról, hogy az energiaitalokat 18 éven aluliak ne fogyaszthassák, számos szülő kereste meg őket. A szülők történetei és határozott kérései megerősítették őket abban, hogy hiába a sok gáncsoskodás, ki kell tartaniuk.

Képünk illusztráció (Fotó: Kamran Aydinov / Freepik)

Nacsa Lőrinc kiemelte: már csak Brüsszelen „kellett átpréselni” a javaslatot. Ez több időbe telt, mint gondolták, de végül sikerült. Így minden akadály elhárult az elől, hogy a parlament most kezdődő, tavaszi ülésszaka során meg is tudják szavazni.