Facebook-bejegyzésben hívta fel a figyelmet az eldobott cigarettacsikkek problémájára Lits László, a Szolnoki Városüzemeltetési Kft. ügyvezető igazgatója – írja a SZOLJON.hu.
Az igazgató videóüzenetében a környezetvédelem alapvető ügyeként nevezte meg a hátrahagyott cigicsikkeket. Szót ejtett továbbá arról, hogy a dohányosok gyakran olyan helyeken is rágyújtanak, ahol a szabályozások szerint tilos lenne, és a szemeteseket sem veszik igénybe.
A problémára egyre több önkormányzat figyel fel. A budapesti II. kerületben például szeptemberben egy hét alatt 29 bírságot osztottak ki eldobott csikkek miatt.
Borítókép: Andrew Pons / Unsplash
