Az AC Milan nyerte az olasz labdarúgó Szuperkupát, miután a sorozat hétfői, rijádi fináléjában kétgólos hátrányból fordítva 3–2-re legyőzte a városi rivális Intert – írja az MTI.
A Milannak ez volt a nyolcadik Szuperkupa-sikere, amellyel utolérte az Intert az örökranglista második helyén. Az élen továbbra is a kilencszeres győztes Juventus áll. A Milan 2016 óta először nyerte meg a trófeát, azóta 2018-ban és 2022-ben is elveszítette a döntőt.
A Milan vezetőedzőjét 2024. december 30-án nevezték ki, ő nem más, mint a városi rivális, s most legyőzött Inter egykori játékosa, Sérgio Conceição. Az ötvenéves, portugál vezetőedző az elmúlt hét évben a Porto csapatának trénere volt, s akkor vált szokásává, hogy szivarral ünnepelje a sikereit. A Milan újdonsült edzőjeként az első trófeát is szivarral ünnepelte:
