Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Szigorítja a közterületeken történő dohányzás szabályait Törökország

A leszokás segítése érdekében is fokozott erőfeszítéseket tesznek.

Törökország új szakaszba lép a dohányzás, a digitális függőség és az egészségtelen táplálkozási szokások elleni küzdelemben – jelentette be Kemal Memişoğlu egészségügyi miniszter a Daily Sabah tudósítása alapján.

A miniszter elmondása szerint a zárt közterületeken történő dohányzás további szigorítását célzó jogszabály-módosítások a végső szakaszban járnak, és hamarosan a parlament elé kerülnek. Az intézkedések egy átfogó, 2026-tól aktívabban megvalósuló nemzeti stratégia részét képezik.

Képünk illusztráció (Fotó: Michael Jerrard / Unsplash)

A miniszter közölte: bővítik a dohányzásról leszokást segítő klinikákat, valamint mozgó egészségügyi csapatokat vetnek be országszerte. A jogszabályi változások mellett a helyszíni ellenőrzéseket is erősítik, hogy csökkentsék a passzív dohányzás kockázatát. Memişoğlu hangsúlyozta, hogy a dohányzás nem csupán egyéni, hanem társadalmi felelősség is.

A kormány emellett országos fellépést indít a digitális függőség és az egészségtelen étkezés ellen is. Új szabályozási és ellenőrzési mechanizmusok készülnek a túlzott cukorfogyasztás visszaszorítására, az agrártárcával együttműködésben. A reformok az Egészséges Törökország Százada program részei, amely a megelőzésre és a fenntartható egészségmegőrzésre helyezi a hangsúlyt.