A brit North Northamptonshire tanácsa 2,4 millió fontot kap a kormánytól olyan területek célzott kezelésére, ahol a lakosság 30%-a dohányzik – írja a BBC.
A Nemzeti Statisztikai Hivatal szerint az Egyesült Királyságban a felnőttek 12,9%-a dohányzik, de Corby egyes részein ez az arány eléri a 30%-ot is.
A pénz része annak az évi 70 millió fontnyi kiegészítő finanszírozásnak, amelyet a tanácsok kapnak a dohányzásról való leszokás támogatására. Az észak-northamptonshire-i tanács 2029-ig, április 1-jétől kezdve minden évben 487 696 fontot kap.
A hatóság Egészségügyi és Jóléti Tanácsának ülésén elhangzott, hogy a finanszírozást további dohányzásról leszoktató személyzet alkalmazására és az olyan kezdeményezésekre, mint a nikotinpótló terápia vagy az e-cigaretta elterjedtségének növelésére fogják fordítani.

A pénzeszközök egy részét a dohányzás és a fiatalok e-cigi fogyasztásának visszaszorítására irányuló szélesebb körű erőfeszítések, például helyi tudatosságnövelő kampányok támogatására is felhasználják.
A helyi hatóság számára kulcsfontosságú megelőzési területként kiemelték a dohányzó terhes nők, valamint a rutinmunkások és fizikai dolgozók számát, valamint az e-cigit fogyasztó gyermekeket..
„Tudjuk, hogy Corby egyes közösségeiben minden harmadik felnőtt még mindig dohányzik, ami sokkal magasabb, mint az országos átlag, és sokkal magasabb, mint az észak-antesi átlag összességében. Valamit nem sikerült jól megoldanunk az emberek ezen csoportja számára. Ez ennek a munkának a kezdete”
– mondta Jane Bethea, a hatóság közegészségügyi igazgatója.
