Lopott cigarettával menekült, végül autós üldözés és 12 figyelmeztető lövés után fogták el a tornyai (Turnu) határőrség egyik rendőrét a romániai Arad megyében – írta kedden a Nyugati Jelen.
A férfi a tornyai határőrség bizonyítékraktárából tulajdonított el cigarettát. A román sajtó szerint nem ez volt az első törvénysértése, mégis szolgálatban maradhatott – nem sokkal a várható nyugdíjazása előtt bukott le ismét.
A Nyugati Jelen szerdai cikkében már arról írt, hogy az Aradi Törvényszék elrendelte két határőr, V. M. I. és T. G. előzetes letartóztatását, miután a rendőrség tetten érte őket cigarettalopás közben. V. M. I. munkaidőben, jogosulatlanul használta a bizonyítékraktár kulcsát, és onnan 15 doboz, összesen 150 000 szál adóköteles, jelöletlen cigarettát tulajdonított el. A szállítmányt Tornyáig vitte, majd egy másik járműbe rakodta át, amikor a hatóságok közbeléptek. Ezt követte az autós üldözés, amelynek során V. M. I. aradi rendszámú Audiját, valamint a furgont is lefoglalták.
A nyomozás során kiderült, hogy egy másik határőr – T. G. – tettestársként közreműködött az ügyben: segített elterelni a kollégák figyelmét, míg V. M. I. vevőt keresett a lopott cigarettára.
A nagyváradi–tornyai határátkelő bizonyítékraktárában tartott házkutatás során összesen 922 doboz cigaretta hiányát állapították meg a hatóságok. A vizsgálat jelenleg is folyamatban van a lopott dohányáru pontos mennyiségének és az eset körülményeinek tisztázására.
Nyitóképünk illusztráció (Forrás: Freepik)
