Tobacco

Rovat:

Üzlettér
Becsült olvasási idő: 1 perc
Rekord után realitás: csökkent a skót whiskyexport

A Skót Whiskyszövetség (Scotch Whisky Association, SWA) szerint az idei év első felében a skót whisky exportált mennyisége 20%-kal csökkent, miközben a kivitel értéke csak 3,6%-kal maradt el a 2022-es adatoktól.

Amint arról beszámoltunk, a skót whisky 2022-ben rekordot döntött az export tekintetében, mivel a világjárvány után fellendültek a piacok. Az export értékben 37%-kal 6,2 milliárd fontra nőtt tavaly a gazdasági ellenszél ellenére, és a történelem során először nőtt 6 milliárd font fölé.

Képünk illusztráció (Fotó: Thomas Park / Unsplash)

A 2023 első félévére vonatkozó adatok viszont azt mutatják, hogy az érték 3,6%-kal csökkent a tavalyi rekordszámokhoz képest, ami 2,57 milliárd fontnak felel meg az első félévben – írja a The Drinks Business. Ugyanebben az időszakban azonban az export mennyisége egyötödével (20%-kal) csökkent, 630 millió 70cl-es palacknak megfelelő mennyiségre.

Mark Kent, az SWA vezérigazgatója az exportmennyiség meredek csökkenését annak tulajdonította, hogy „a fogyasztók összességében kevesebbet fogyasztanak, és magasabb minőségű szeszes italokra váltanak”. Elmondta, hogy miközben „a fogyasztók felfelé váltanak, és élvezik a prémium szeszes italokat”, „kevesebb egységnyi alkoholt fogyasztanak”.