Ötven négyzetméteren lángolt szerda hajnalban egy dohányszárító Napkoron – írja a Nyíregyháza.hu.
Az épület oltását a tűzoltók azonnal megkezdték, de az épület, illetve a benne tárolt három mázsa dohány teljesen leégett.

Dudás Szilvia, a Szabolcs-Szatmár megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője szerint a tűz keletkezésének oka egyelőre ismeretlen. Nyilatkozatában úgy fogalmazott:
„Fél ötkor riasztották a tűzoltókat, akik több autóval érkeztek a helyszínre. A dohányszárító oltását rögtön megkezdték, az épület és a benne tárolt három mázsa dohány is teljesen elégett. A tűzoltók nagy erővel dolgoztak, hogy ne terjedjenek tovább a lángok. Az anyagi kár több millió forint.”
Június végén Szelevényben is leégett egy dohányszárító, akkor villámcsapás okozta a tűzesetet.
