Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Porig égett egy dohányszárító Napkoron
Az épületben tárolt három mázsa dohány is teljesen megsemmisült.

Ötven négyzetméteren lángolt szerda hajnalban egy dohányszárító Napkoron – írja a Nyíregyháza.hu.

Az épület oltását a tűzoltók azonnal megkezdték, de az épület, illetve a benne tárolt három mázsa dohány teljesen leégett.

(Nyíregyháza.hu)

Dudás Szilvia, a Szabolcs-Szatmár megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője szerint a tűz keletkezésének oka egyelőre ismeretlen. Nyilatkozatában úgy fogalmazott:

„Fél ötkor riasztották a tűzoltókat, akik több autóval érkeztek a helyszínre. A dohányszárító oltását rögtön megkezdték, az épület és a benne tárolt három mázsa dohány is teljesen elégett. A tűzoltók nagy erővel dolgoztak, hogy ne terjedjenek tovább a lángok. Az anyagi kár több millió forint.”

Június végén Szelevényben is leégett egy dohányszárító, akkor villámcsapás okozta a tűzesetet.