Egy guernsey-i e-cigaretta üzlet szerint akár vásárlói felét is elveszítheti a március végén hatályba lépő szabályozás miatt, mely megtiltja, hogy 18 év alattiak, akár szülő vagy gondviselő kíséretében belépjenek az ilyen üzletekbe – írja a BBC.
A The VapeBar több mint ezer aláírást gyűjtött a rendelkezés visszavonásáért. Sophie Dorfner szerint a szabályozás „diszkriminálja a szülőket”, közben viszont nem akadályozza meg a fiatalok e-cigi használatát, miközben a családokat akár a hagyományos dohánytermékek felé terelheti, az ezeket forgalmazó üzletekre ugyanis a szabályozás nem vonatkozik.

A jogszabály részeként tavaly júniusban betiltották a 18 év alattiaknak történő értékesítést, január 31-től pedig az eldobható e-cigaretták árusítását. A végső szakasz reklámtilalmat és a termékek kirakatból való eltüntetését is előírja. A hatóságok szerint az intézkedések célja a fiatalok védelme és a termékek vonzerejének csökkentése.
