Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Összefüggés lehet a fiatalok dohányzása és a közösségi média használata között

Egy kutatás szerint a közzöségi médiát használók 67%-kal nagyobb valószínűséggel kezdenek el dohányozni.

A Bostoni Egyetem Közegészségügyi Iskolájának (BUSPH) kutatói által vezetett új tanulmány szerint a gyakori közösségi média használat összefügg a fiatalok dohányzásával, ide értve az e-cigit is – írja a Tobacco Reporter.

Az Addictive Behaviors című szakfolyóiratban közzétett tanulmány megállapította, hogy azok a korábban nemdohányzó fiatalok, akik naponta használták a közösségi médiát, 67 százalékkal nagyobb valószínűséggel kezdtek el dohányozni egy év elteltével, mint azok, akik ritkábban használták ezeket a platformokat.

„Eredményeink kiegészítik a növekvő szakirodalmat, amely dokumentálja a közösségi média használatának ártalmait ebben a korcsoportban, valamint azt, hogy az olyan kereskedelmi érdekek, mint a dohányipar, hogyan célozzák meg a gyerekeket ezeken a platformokon”

– mondta a tanulmány vezetője, Lynsie Ranker.

Képünk illusztráció (Fotó: dole777 / Unsplash)

A kutatók azt is megjegyzik, hogy a dohánytermékek hirdetéseinek korlátozására irányuló törekvések elsősorban a platformokon megjelenő hirdetésekre vonatkoznak, ezzel pedig kiskapukat hagynak az influencerekkel való együttműködések részére.

Bár az Egyesült Államokban a cigarettázók aránya az 1990-es évek közepe óta jelentősen csökkent a fiatalok körében, a becslések szerint a középiskolások 10 százaléka jelenleg is fogyaszt legalább egy féle dohányterméket, sokan pedig több félét is, jellemzően e-cigarettával vegyesen.