Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Nem tántorította el az amerikai e-cigiseket az ízesítési tilalom
Egy 2020. február 6-án életbe lépett jogszabály eredményeit vizsgálta egy új kutatás.

A University of Rochester Medical Center (URMC) kutatói által végzett felmérés szerint az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyeztetési Hivatalának (FDA) 2020. február 6-án életbe lépett ízesítési tilalma nem eredményezte azt, hogy a felnőtt lakosság leszokott volna az e-cigi használatáról. Sőt, egyeseket talán visszavezethetett a hagyományos cigaretták fogyasztásához – írja az EurekAlert.

A Tobacco Control című szaklapban közzétett tanulmány szerint a felmérésben részt vett 3500 felnőtt e-cigit használó kevesebb mint öt százaléka hagyta abba az e-cigizést az ízesített e-cigaretták tilalmára válaszul. A válaszadók több mint 95 százaléka a tilalom által nem érintett ízesítésre, illetve más típusú dohánytermékekre váltott.

Képünk illusztráció (Fotó: LexScope / Unsplash)

A tanulmány vezető szerzője, Dr. Dongmei Li, a URMC docense szerint a probléma nagy része az, hogy a tilalom nem terjedt ki az újabb termékekre, például az eldobható e-cigire.

„Az FDA politikája nem tiltotta be a mentol- vagy dohányízű termékeket sem, tanulmányunk pedig azt mutatja, hogy a tilalom után sokan áttértek a mentolos ízesítésre”

– mondta Li. Néhányan arról számoltak be, hogy hagyományos dohánytermékekre váltottak: a megkérdezettek 14 százaléka hagyományos termékekre (például cigarettára), öt százalékuk pedig füstmentes dohánytermékekre (például rágódohányra) váltott.