Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Mozgó leszokási klinikákkal is küzdenek a dohányzás ellen Törökországban

A cél a dohányzók arányának csökkentése.

Amint arról júliusban beszámoltunk, új dohányzásellenes stratégiát hirdetett a török kormány, miután megtorpant a dohányosok arányának csökkenése az Európa és a Közel-Kelet határán fekvő országban.

A Füstmentes Törökország elnevezésű, a 2025–2028 közötti időszakra vonatkozó átfogó cselekvési tervvel a kormány a figyelemfelkeltésre, a támogató szolgáltatások nyújtására és különösen a fiatalok védelmére összpontosít.

Képünk illusztráció (Forrás: Ideogram.ai)

A kampány részeként most mobil leszokási klinikákat és vándorló ellenőrző csapatokat küldtek az ország mind a 81 tartományába, hogy a megelőzést és a kezelést közvetlenül a városok központjaiban, falvakban, egyetemeken és ipari övezetekben juttassák el a lakossághoz – írja a Tobacco Reporter.

A török egészségügyi minisztérium szerint a csapatok felhívják a figyelmet a dohányzás veszélyeire, népszerűsítik az olyan forrásokat, mint a 171 Quitline telefonvonal és a „Green Detector” alkalmazás, és összekötik a leszokásra kész dohányzókat a mozgó klinikák orvosaival.