A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai az M1-es sztráda Győr-Moson-Sopron vármegyei szakaszán, Hegyeshalomnál állítottak fel ellenőrzési pontot, amelyen kisvártatva fennakadt egy kisbusz – írta a hivatal a honlapján csütörtökön.
A két román sofőrje és román utasa úgy nyilatkozott, hogy Angliába tartanak. A járőröknek azonban feltűnt, hogy – a hosszú út ellenére – nincsenek csomagjaik. Az elsődleges szemle felfedett három közepes kartondobozt az ülés alatt, de ezekben sem az utazók ruhája volt, hanem jó néhány karton adózatlan cigaretta. A tüzetesebb vizsgálat során még több cigaretta került elő, a jármű minden oldalába és a tetőkárpit mögé is rejtettek. A sofőr mindent tagadott: azt mondta, semmiről sem tudott, és az autó sem az övé.
A járőrök a kocsi rejtekeiben talált, összesen 1914 doboz magyar zárjegy nélküli cigarettát lefoglalták, jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás bűncselekmény miatt indítottak eljárást.
