Szerbia kormánya január elsejétől megemeli a cigaretta jövedéki adóját – írja a szerb média beszámolói nyomán a SeeNews.
A jövedéki adó arányos összetevője 33 százalékos marad, de a elemi összetevő 92,61 dinárra (301 forint) emelkedik dobozonként a korábbi 90,99 dinárról (295 forint). Az adóemelést követően a cigaretta kiskereskedelmi ára 10 dinárral (32,4 forint) emelkedik dobozonként.

A 2020 végén elfogadott szerbiai jövedéki naptár szerint 2025-ig minden januárban és júliusban 1,5 dinárral emelkedik az elemi összetevő, hogy Szerbia megfeleljen az uniós előírásoknak. Ugyanakkor októberben is emelkedett a jövedéki adó, erről akkor itt írtunk.
