Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Sulyok Tamás államfő a Sándor-palotában kedden délután kezdődött kinevezési ünnepségen adta át a kormány tizenhat miniszterének megbízólevelét – írja az MTI.

A Tisza-kormány miniszterei a kinevezési ünnepségen, középen Magyar Péter miniszterelnök a Sándor-palotában 2026. május 12-én. Az első sorban Kármán András pénzügyminiszter (b), Lőrincz Viktória vidék- és településfejlesztési miniszter (b2), Kátai-Németh Vilmos szociális- és családügyi miniszter (b3), Görög Márta igazságügyi miniszter (b4), Orbán Anita külügyminiszter (j4), Gajdos László élő környezetért felelős miniszter (j3), Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter (j2) és Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter (j). A második sorban balról jobbra: Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszer-gazdasági miniszter, Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter, Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter, Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter, Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter, Ruff Bálint, a Miniszterelnökséget vezető miniszter, Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter és Pósfai Gábor belügyminiszter. Sulyok Tamás köztársasági elnök adta át a kormány tizenhat miniszterének megbízólevelét (Fotó: Hegedüs Róbert / MTI)

Ennek alapján, Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszer-gazdaságért felelős miniszter, Gajdos László élő környezetért felelős miniszter, Görög Márta igazságügyi miniszter, Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter, Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter, Kármán András pénzügyminiszter, Kátai-Németh Vilmos szociális és családügyi miniszter, Lannert Judit pedig gyermek- és oktatásügyi miniszter lett. Lőrincz Viktória terület- és vidékfejlesztési miniszter, Orbán Anita külügyminiszter, Pósfai Gábor belügyminiszter, Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszter, Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter, Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter, Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter, Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter lett.

Az alaptörvény értelmében a minisztereket a miniszterelnök javaslatára a köztársasági elnök nevezte ki, a kabinet a tárcavezetők kinevezésével alakult meg.