Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Másodjára is elhasalt a coloradói ízesítési tilalom

Az állami közgyűlés a dohányipari cégek lobbitevékenysége nyomán elutasította a javaslatot.

Az elmúlt három ülésszak alatt másodszor is visszautasította a coloradói közgyűlés az ízesített nikotintermékek szabályozására irányuló törvényjavaslatot – írja a Tobacco Reporter.

A javaslat lehetővé tette volna, hogy a megyei biztosok testülete betiltsa az ízesített dohány- és nikotintermékeket. A képviselőház üzleti ügyek és munkaügyi bizottsága viszont 6-5 arányban elutasította a javaslatot.

A törvényjavaslat ellen szavazó bizottság több törvényhozója a helyi vállalkozásokra gyakorolt hatásokkal kapcsolatos aggodalmakra hivatkozott, megismételve több e-cigi üzlet tulajdonosának aggodalmát, akik azt mondták, hogy a jogszabály hatására jelentősen csökkenne forgalmuk.

Képünk illusztráció (Fotó: Kait Herzog / Unsplash)

Az intézkedés már átment egy szenátusi bizottságon és a teljes szenátuson. Ahogyan az a korábbi években is tapasztalható volt, a törvényjavaslat intenzív lobbizást váltott ki, mindkét oldalról 141 lobbista jelentkezett, hogy támogatásáról, ellenállásáról vagy semlegességéről adjon hangot.

A Brownstein Hyatt Farber Schreck lobbicég által képviselt dohányipari vállalatok, mint a PMI, az RJ Reynolds America és az Altria, valamint az iparági csoportok, köztük a Vapor Technology Association, lobbistákat bérelt fel a jogszabály ellen.

Az összes hagyományos nikotinellenes csoport, mint például a Bloomberg, a Tobacco-Free Kids Action Fund és a Kaiser Permanente szintén lobbistákat bérelt saját a támogatásukra.

2022-ben az ízesített dohánytermékek egész államra kiterjedő betiltásáról szóló törvényjavaslat elbukott, miután Jared Polis kormányzó azt mondta, hogy a kérdést helyi szinten kell kezelni.