Az eredeti, 2023. január 1-i dátummal ellentétben csupán 2024. július elsejétől lesz tilos az egyszerhasználatos műanyagpoharak használata – írja a Portfolio.
A kormány december 30-án, mindössze két nappal az új szabályozás hatályba lépése előtt egy veszélyhelyzeti rendelet útján adta ki a módosítást, amely másfél évvel elhalasztotta a tilalom kezdetét.

Eredetileg egy 2021-es rendelet határozta meg azt, mi a műanyagpohár pontos definíciója. Eszerint az italtartó pohár olyan műanyagból készült egyszer használatos pohár, amely a fogyasztás helyén történő megtöltésre szolgál, ideértve a természetes személy személyes szükségletének kielégítésére szolgáló műanyag poharat is.
