Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Lengyel Antal: A trafikrendszer beváltotta a hozzá fűzött reményeket

Az MDKSZ elnöke a Hír TV Napindító című műsorában beszélt a tízéves trafikrendszerről.

A trafikrendszer beváltotta a hozzű fűzött reményeket, a dohányboltok a mindennapok részeivé váltak. A kereskedők és az eladó munkatársak bizonyították, hogy ez a rendszer működőképes, és a fogyasztók is elégedettek – mondta Lengyel Antal, az Magyar Dohány Kiskereskedők Szövetségének (MDKSZ) elnöke a tizedik születésnapját ünnepli trafikrendszerről a Hír TV Napindító című műsorában.

Lengyel kiemelte, hogy a dohányboltok egyik legnagyobb előnye, hogy 18 éven alattiak nem léphetnek be az üzletekbe, a kereskedőknek pedig rengeteg szigorú feltételnek kell megfelelniük.

Kiemelte, az Európai Unió lakosságának 40 százaléka hasonló rendszerben jut hozzá dohánytermékekhez. Számos országban, például Franciaországban, Olaszországban és Spanyolországban több évtizedes hagyománya van ennek a dohány-kiskereskedelmi rendszernek.

Képernyőkép a Hír TV adásából

Az Európai Unió törekvései között szerepel a kiskorúak dohánytermékekhez jutásának korlátozása, aminek kulcsfontosságú elemei lehetnek a trafikok. Hollandiában jelenleg is arra törekednek, hogy csökkentsék azon üzletek számát, ahol dohánytermékek vásárolhatók.

Az MDKSZ elnöke a legkomolyabb jövőbeli kihívásának a feketekereskedelem növekedését nevezte meg. Kiemelte, hogy az iparágban dolgozók közös célja kell legyen az illegális piac visszaszorítása, hiszen a trafikokban történő értékesítés az állam számára is fontos bevételi forrás.