Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Kuba újabb támogatásokkal segíti dohánytermesztőit

Mezőgazdasági és logisztikai eszközökkel fejlesztik a szigetország dohányiparát. 

A világ egyik legismertebb szivardohány-termelő országában, Kubában újabb lépéseket tettek a termesztők támogatására. A Tabacuba, az állami dohányipari vállalat a 2025-ös betakarítás előtt jelentős logisztikai fejlesztésekkel segíti a gazdákat, hogy a termelési folyamat gördülékenyebb és hatékonyabb legyen – írja a Tobacco Reporter.

A vállalat járműflottája a már meglévő hat gépjármű mellett öt új Howo üzemanyag-szállító teherautóval bővült. Emellett 12 traktor és pótkocsi is a termelők rendelkezésére áll, így a dízel és egyéb anyagok közvetlenül a farmokra juthatnak, valamint a Mariel kikötőből történő szállítás is egyszerűsödik. Marino Murillo, a Tabacuba elnöke hangsúlyozta, hogy a lépések több mint 7000 dohánytermesztő mindennapjait könnyítik meg.

Újdonság, hogy a termesztők számára megnyílt az első, szabadon átváltható valutával működő ellátóbolt is, ahol mezőgazdasági és ipari termékek széles választéka érhető el, közvetlenül a gazdák igényeire szabva.

A fejlesztések nem csupán az alapanyag-ellátást érintik. Sancti Spíritus tartományban elindult egy program a fedett dohánytermesztés technikai támogatására, amely mintegy 20 termelőnek biztosít magas minőségű exportárut. A kezdeményezés a teljes termelési láncra – a vetéstől a fermentálásig – kiterjedő tanácsadást kínál.

Emellett hat Mercedes-Benz járművet is kaptak a dohánytermelők, jelezve, hogy a Tabacuba hosszú távú stratégiája az ösztönzők és a gyakorlati támogatás kombinációjával kívánja stabilizálni az ágazatot.

Nyitókép forrása: Freepik/Wirestock