Két férfit vád alá helyeztek Ausztráliában, miután a hatóságok több mint 1,6 millió ausztrál dollár (mintegy 356 millió forint) értékű illegális dohányterméket és e-cigarettát foglaltak le egy összehangolt rendészeti akció során Sydney délnyugati részén – írja a Tobacco Reporter.
A rendőrség január 19-én házkutatást tartott egy riverwoodi raktárban, ahol 40 ezer darab márkás cigarettát, vágott dohányt, nikotinpárnákat, elektromos cigarettákat, valamint egyéb dohánytermékeket találtak. A lefoglalás során mobiltelefonokat és más elektronikus eszközöket is biztosítottak.

A helyszínen őrizetbe vettek egy 44 éves férfit, akit kereskedelmi mennyiségű e-cigaretta birtoklásával gyanúsítanak. Egy másik, 26 éves férfit a közelben fogtak el: őt bűncselekményből származó pénz kezelésével és tiltott fegyver birtoklásával vádolják, miután a rendőrök állítólag készpénzt és egy elektromos sokkolót találtak az autójában.
