A ZakS politika beszámolója szerint Szentpétervár törvényhozó közgyűlése munkacsoportot hozott létre a városban forgalmazott elektromos cigaretták és kapcsolódó termékek esetleges korlátozásának vizsgálatára – írja a 2FIRSTS.
A testület a költségvetési és pénzügyi bizottság alá tartozik, vezetője és kezdeményezője pedig Denis Csetyrbok képviselő. Csetyrbok közölte, hogy a csoport javaslatokat dolgoz ki a termékek kereskedelmét szabályozó előírások módosítására, és megvizsgálja a teljes értékesítési tilalom lehetőségét is Szentpéterváron.

A szigorításokat közegészségügyi okokkal indokolta, hangsúlyozva, hogy a szigorúbb fellépés kiemelt prioritás. A városi parlament elnöke, Alekszandr Belszkij elmondta: két forgatókönyv van napirenden, egy teljes tilalom vagy az úgynevezett „maximálisan” szigorú korlátozások bevezetése. A munkacsoport létrehozásának ötlete a Népi Front (Народный фронт) szentpétervári szervezetétől származik.
A városi kezdeményezés illeszkedik az oroszországi szövetségi szintű vitákhoz is, ahol egy olyan törvénytervezetről tárgyalnak, amely lehetővé tenné a régiók számára, hogy önállóan korlátozzák az e-cigaretták forgalmát. Szentpétervár korábban már bevezetett szigorításokat, például a kiskorúaknak történő kiskereskedelmi értékesítés korlátozását. A jelentés szerint korábban Byers is támogatta az e-cigaretták teljes betiltásának ötletét.
