Tompánál jelentkezett belépésre egy gyanúsan viselkedő szerb állampolgár, aki nem jelentett be vám- és adóköteles árut – közölte lapunkkal a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
A pénzügyőrök azonban alaposabbat átvizsgálták az autót, és a csomagtartóban a pótkerék mellett, ruhába tekerve fegyvereket, valamint egy sporttáskában több maroklőfegyvert és tárakat találtak.
Egy másik esetben (amely a fényképek metaadatai szerint július 2-án történt), Hercegszántónál akart belépni az országba egy szerb férfi, aki szintén úgy nyilatkozott, hogy nincs bejelenteni való áruja, de a vizsgálaton a NAV munkatársainak feltűnt, hogy gyanúsan kopottak az ülések csavarjai.

Az ülések mögül, a motortérből, valamint a légzsák helyén kialakított rejtekhelyről is cigaretta került elő.
A cigarettát és az autót a pénzügyőrök, a fegyvereket pedig a rendőrség foglalta le.
