2026 nyarának végén nyílhat meg az egykori sepsiszentgyörgyi Dohánygyár egyik épületében a kommunizmus romániai történetét bemutató Kommunizmus Múzeum – derült ki egy, a Marosvásárhelyi Rádióban február 25-én elhangzott interjúból.

A kiállítóterek kialakítása már zajlik, s adománygyűjtést is hirdettek a kiállítandó tárgyak begyűjtése céljából. A Kommunizmus Múzeum adománygyűjtéssel megbízott ügyintézője, Váry-Sylvester Péter elmondta: egyenruhákra, kordokumentumokra, fényképekre is szüksége lenne az új intézménynek.
A teljes interjút ide kattintva lehet meghallgatni.
