Bár sokan nem tudnak reggel elindulni kávé nélkül, egy friss tanulmány szerint egyeseknek óvatosan kell bánniuk a fogyasztásával – írja a Medical News Today egy a Journal of the American Heart Association című folyóiratban publikált japán tanulmány alapján.
A kohorszvizsgálat, amelyben valamivel több mint 18 000 férfi és nő vett részt, közel két évtizedig tartott. A kutatók megállapították, hogy a napi 2, vagy több csésze kávé fogyasztása megduplázhatja a halálozási arányt a súlyosan magas vérnyomásban szenvedőknél.

Az egészségtelen életmódbeli döntések gyakran vezetnek a magas vérnyomás kialakulásához, például a magas koleszterintartalmú ételek fogyasztása és a rendszeres testmozgás hiánya. Emellett az olyan alapbetegségek, mint a diabétesz is hozzájárulhatnak a magas vérnyomás kialakulásához.
A vizsgálat eredményei azt mutatták, hogy azoknál a 2-es és 3-as fokozatú magas vérnyomásban szenvedő embereknél, akik naponta 2 vagy több csésze kávét ittak, kétszer nagyobb volt a szív- és érrendszeri rendellenességek általi halálozási arány, mint azoknál az azonos kategóriába tartozó embereknél, akik nem ittak kávét.
Míg a tanulmány szerzői úgy találták, hogy 2 vagy több csésze kávé növeli a kockázatot, addig napi 1 csésze kávé, vagy zöld tea fogyasztása nem jelentett problémát.
