Újabb cigarettacsempészési kísérletet akadályoztak meg az ukrán vámszolgálat munkatársai a nevetlenfalui határátkelőn – írja a Kárpáti Igaz Szó a határőrség Facebook-posztja nyomán.
Egy 42 éves, Ukrajnát elhagyni szándékozó férfi azt állította, nincsen elvámolnivalója, mint mondta, a kisbusza rakterében található csomagokat külföldön tartózkodó ukrán állampolgároknak szállítja.
A Beregszászi járásban található nevetlenfalui határátkelőnél szolgálatot teljesítő határőrök azonban a vámosokkal együtt tüzetesen átvizsgálták a Mercedes kisbuszt, a jármű rakterében elhelyezett csomagokból pedig összesen 2860 darab különböző márkájú cigaretta került elő.
A vámszabályok értelmében a dohánytermékeket lefoglalták. A szállítmány értékét 247 ezer hrivnyára (2,26 millió forintra) becsülték.
