Tobacco

Rovat:

Üzlettér
Becsült olvasási idő: 0 perc
Két év után emelkedett ismét a cseh sörgyártás volumene

A csehországi sörgyárak tavaly 20,55 millió hektoliter sört főztek, 950 ezer hektoliterrel többet, mint 2021-ben – közölte a cseh sörgyárak szövetsége múlt szerdán Prágában.

A Csehországban főzött sör mennyisége két éves visszaesés után ugyan emelkedett, de még mindig nagyjából egymillió hektoliterrel alacsonyabb, mint 2019-ben, a koronavírus-járvány előtt – írja az MTI.

Az egy személyre jutó sörfogyasztás tavaly 136 literre nőtt a 2021. évi 129 literről. Az alkoholmentes sörök előállítása éves szinten 13 százalékkal 1,3 millió hektoliterre emelkedett tavaly.

A vendéglői sörfogyasztás viszont továbbra is az utóbbi évtizedek legalacsonyabb szintjén van. Míg 2009-ben a megtermelt sör majdnem felét a vendéglőkben fogyasztották el az emberek, tavaly ez a mutató csak 31 százalék volt.