Józsefváros képviselő-testülete határozatban kezdeményezett jogszabály-módosítást az Országgyűlésnél. Ez lehetővé tette volna, hogy a helyi képviselő-testület szeszesital árusítását szabályozó rendelete kiterjedjen a Nemzeti Dohányboltokra is, ám a kormány elutasította az indítványt – írja a 24.hu.

Pikó András józsefvárosi polgármester szerint azért lett volna szükség arra, hogy a kerületben megtiltsák a Nemzeti Dohányboltok számára az alkohol-értékesítést, mert a trafikokban vásárolt szeszes italokat sokszor közterületen fogyasztják el a vásárlók, de még azzal is meggyanúsította a kerületi trafikokat, hogy közük van a prostitúcióhoz és a drogterjesztéshez is.
