Ausztriában ismét emelkednek a dohány- és nikotintartalmú termékek árai egészségpolitikai és költségvetési megfontolások miatt – írja a közszolgálati ORF magyar oldala.

Mint közölték, a jövőben a nikotintasakok és az e-cigarettákhoz használt folyadékok is a dohányadó hatálya alá kerülnek.
Ennek következtében a nikotintasakokat a jövőben kizárólag a dohányboltokban lehet majd forgalmazni, áruk pedig dobozonként kb. 50 eurócenttel (azaz közel 200 forinttal) drágult az év elején.
