Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Jelentős forgalomnövekedéssel és létszámemeléssel zárta 2024-et a Continental

2025-ben is folytatódnak a fejlesztések a dohányipari vállalat sátoraljaújhelyi üzemében.

A Continental Dohányipari Zrt. 2024-ben kiemelkedő növekedést és fejlesztéseket valósított meg, amelynek eredményeként a térség legnagyobb munkáltatójává vált – közölte lapunkkal a vállalat.

Az éves átlagos statisztikai állományi létszáma 84 fővel bővült, ami 15%-os növekedést jelent, december végére pedig a vállalat munkavállalóinak száma meghaladta a 750 főt Sátoraljaújhelyen. A belföldi és export bruttó árbevétel 84,5 milliárd forintra emelkedett, amely 9,5%-os növekedést jelent 2023-hoz képest. Az adózás előtti eredmény végleges adatai még nem állnak rendelkezésre, de az várhatóan meghaladja majd az előző évi szintet, tovább erősítve a vállalat stabil piaci pozícióját.

A nemzetközi piacon is jelentős sikereket ért el a vállalat: filteres szivarkáival piacvezető pozíciót szerzett Magyarországon, Spanyolországban és Görögországban. Az exportteljesítmény dinamikusan nőtt, a cigaretta exportja 80%-kal, a szivarka kivitele pedig közel 5%-kal emelkedett.

Füzi Csaba, a Continental Dohányipari Zrt. vezérigazgatója elmondta:

Az átalakuló magyar és nemzetközi piac folyamatosan új kihívások elé állít bennünket, de a rugalmas üzleti modellnek, a folyamatos fejlesztéseknek és munkatársaink elhivatottságának köszönhetően sikerrel vesszük az akadályokat.”

A növekedést a vállalat folyamatos fejlesztései is segítik. A Continental 2024-ben összesen 3,5 milliárd forintot fordított beruházásokra. A Continental 2025-ben további fejlesztéseket tervez, egyebek mellett egy 3600 m²-es új készáru-raktár megépítését, amely várhatóan az év végén készül el.