Egy nemrégiben kiadott közleményében az isztambuli kormányzóság ideiglenes tilalmat rendelt el a város közterületein történő dohányzással kapcsolatban – írta szerdán a török kormánypárthoz közel álló Daily Sabah.

Elővigyázatossági intézkedésről van szó a lap szerint, hogy csökkentsék az erdőtüzek és más potenciális veszélyek kockázatát. A kormányzóság a vízipipázás korlátozásával az olyan területeken, mint a strandok és az erdők, igyekszik megelőzni a negatív környezeti hatások kialakulását és fenntartani a közterületek, köztük a piknikezőhelyek, parkok és rekreációs zónák nyugalmát.
Davüt Gul kormányzó a közösségi médiában kijelentette:
„A vízipipák használata szigorúan tilos lesz különböző helyszíneken, beleértve a strandokat, erdőket, üdülőterületeket és parkokat Isztambul-szerte. Fontos azonban megjegyezni, hogy az e kijelölt területeken kívül működő, engedéllyel rendelkező shisha-bárokat nem érinti ez a tilalom”.
