Január elsejétől minden típusú cigaretta ára Szerbiában további 10 dinárral emelkedik dobozonként, így a legolcsóbb csomag 310 dinárba (1050 forintba) kerül, a legdrágább pedig 600 dinárba (2035 forintba) – írja a SerbianMonitor.com.

Mint írják, 2020 vége óta évente kétszer emelték a cigaretta árát Szerbiában, átlagosan 10 dinárral. Ez a folyamat 2025-ig tovább folytatódik, hiszen az árváltozások célja, hogy Szerbia igazodjon az uniós normákhoz, amelyek szerint 2025-re az államnak a jelenlegi 70 euró helyett legalább 90 eurót kellene keresnie 1000 cigarettánként, vagyis 1,8 eurót dobozonként.
Az elektronikus cigaretták töltőfolyadékainak jövedéki adója milliliterenként egy dinárral emelkedik, és más füstmentes dohánytermékek árai is emelkednek déli szomszédunknál.
