Emelkedik a cigaretta fajlagos jövedéki adója Szerbiában, illetve a 2025. januártól a jövedéki termékké vált nikotintasakok mellett a gógynövényes hevítőrúdakra is kiterjesztik a jövedéki adót – írja a Szabad Magyar Szó.
Noha a cigaretta névleges jövedéki adója nem változik, a fajlagos jövedéki adó emelése miatt újévtől ismét drágább lesz a cigaretta. A vonatkozó adó a jelenlegi csomagonkénti 99,41 dinárról 101,12 dinárra fog emelkedni.

Ezen felül az elektromos cigarettákba való töltőfolyadék jövedéki adója is emelkedik, milligrammonkénti 10,46 dinárról 11,62 dinárra.
