Szeptember 29-től Írországban tilos dohánytermékeket és nikotinos készítményeket automatából vagy önkiszolgáló gépből vásárolni. A rendelkezés a 2023-as közegészségügyi törvény részeként lépett életbe, amelyet a kormány a dohányzás visszaszorítása és a Tobacco Endgame stratégia jegyében fogadott el – írja a Tobacco Reporter.
Jennifer Carroll MacNeill egészségügyi miniszter szerint „ez egy újabb jelentős lépés a dohányzásmentes jövő felé”, hiszen megszüntet egy olyan könnyű hozzáférési lehetőséget, amely különösen a fiatalokat tette ki a dohánytermékek kipróbálásának.
Az Egészségügyi Szolgálat jelezte, hogy a közegészségügyi ellenőrök országos szinten vizsgálják majd a szabály betartását. Az új törvény hatályba lépésével Írország bekerült az Egészségügyi Világszervezet (WHO) dohányzás-ellenőrzési keretegyezményének tagállamainak kétharmada közé, amelyekben már betiltották a dohány- és e-cigaretta-automaták használatát.
Nyitókép forrása: Unsplash/Nationaal Archief
