Franciaország július 1-jétől betiltja a kültéri dohányzást azokon a közösségi tereken, ahol frekventáltan fordulnak elő gyerekek.
„A dohányzásnak el kell tűnnie onnan, ahol gyerekek vannak”
– mondta Catherine Vautrin, a francia egészségügyi és családügyi miniszter, csütörtöki interjújában.
A tilalom elsősorban a strandokra, parkokra, iskolák előtti terekre, buszmegállókra és sportlétesítményekre fog vonatkozni. A szabálysértőket 135 euróra (55 ezer forint) bírságolják meg, ugyanakkor a szigorítás a kávézók teraszaira és az elektromos cigarettákra nem vonatkozik.
Franciaországban évente körülbelül 75 ezer ember hal meg dohányzás okozta szövődmények miatt, nem is csoda, hogy a legutóbbi közvéleménykutatás adatai szerint a franciaországi állampolgárok 62 százaléka támogatja a köztéri dohányzás tilalmát – írja a France24. Vautrin kiemelte, hogy a „gyermekek tiszta levegőhöz való joga” felülírja a dohányzás szabadságához való jogot.
Nyitókép forrása: Freepik/prostooleh
