A Continental Dohányipari Zrt. 2024. január 15-én tartotta meg a már hagyományosnak számító, évnyitó munkásgyűlését a sátoraljaújhelyi dohánygyárban – közölte a társaság a weboldalán.
Az eseményen Füzi Csaba vezérigazgató a többi között összegezte 2023 kiemelkedő eseményeit, betekintést engedett a társaság eredményeibe, és bemutatta a 2024-re vonatkozó terveket.
A 2023-as év számos meghatározó mérföldkövet hozott a dohánygyár számára: egyebek között sikeresen integrálták a termelési folyamatokba a 2022 végén átadott üzemcsarnokot és dohány-előkészítési gépsort, amely különdíjjal kapott társlapunk, a Gyártástrend által rendezett Év Gyára Projektversenyen. A logisztikai infrastruktúra egy, a gyár szomszédságában lévő, mintegy 8 000 négyzetméteres raktárterülettel is bővült.

A dohánytermelés tekintetében szintén fontos előrelépések történtek a társaság weboldala szerint: mérföldkőnek tekinthető a dohányfelvásárlási-alapár 50 százalékos emelése, amely jelentős támogatást nyújtott a dohánytermelők számára, valamint a Virginia dohány eredményes felvásárlása, amelyet 50 százalékos növekedéssel zárt a cégcsoport a 2022-es évhez képest.
„A 2024-es év kapcsán Füzi Csaba elmondta, hogy a vállalat rugalmas stratégiával és elkötelezettséggel tekint a jövőbe, készen arra, hogy alkalmazkodjon az iparági változásokhoz, és továbbra is támogassa a hazai dohánytermelést. A vezérigazgató hangsúlyozta, hogy a szabályozási változások 2024 után befolyásolhatják a piaci környezetet, és a vállalat elkötelezett a stabil működés és a dolgozói jólét mellett, figyelembe véve a kihívásokat és a változásokat”
– zárult a beszámoló.
