Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Észak-Dakotában engedélyezték a szivarszalonok létrehozását

2012 óta beltéren csak magánlakásokban lehetett szivarozni az államban.

Ilyen is ritkán történik manapság: egy amerikai szövetségi állam törvényhozása nem a dohányzást visszaszorító intézkedést hozott. Észak-Dakota ugyanis úgy döntött, engedélyezi a szivarszalonok létrehozását, ezzel az ottani szivarosok több mint egy évtized után hódolhatnak ily módon a szenvedélyüknek – írja a Cigar Aficionado.

Hiába volt hangos az ellenzők tábora, Doug Burgum kormányzó hivatalosan is aláírta az 1229. számú törvényjavaslatot, amely ismét lehetővé teszi a szivarszalonok működését. Az új szabályozás augusztus elsején lép hatályba.

Képünk illusztráció (Fotó: Jon Tyson / Unsplash)

A dohányzási korlátozások alóli mentességhez a szivarszalonoknak rendelkezniük kell a helyiségben található humidorral, az adóügyi biztos által kiállított érvényes tanúsítvánnyal, megfelelő szellőztető rendszerrel, amely nem forgatja vissza a füstöt, meghatározott burkolati követelményeknek kell megfelelniük, és végül, de talán a legfontosabb, hogy a helyiségben vásárolt szivarokon kívül más dohányterméket (köztük szivarkát) nem lehet majd itt fogyasztani. A szalonoknak a bevételük legalább 15 százalékát szivarok eladásából kell biztosítaniuk.

Ez egy kis engedmény, figyelembe véve Észak-Dakota füstmentes kezdeményezéseit, egy olyan államét, amely egyébként tiltja a beltéri dohányzást. Ezek a korlátozások olyan erősek, hogy a szivarozás 2012 óta szinte teljes egészében a magánlakásokba szorult vissza. Még a dohány-kiskereskedelmi üzletek is füstmentesek voltak. Az új törvényjavaslat elfogadásával azonban a szivarozás a dohány-kiskereskedelmi helyeken is megengedett lesz, feltéve, hogy azok megfelelnek a fent meghatározott követelményeknek”

– áll a Cigar Aficionado cikkében.