Kedden elindult a Continental Dohányipari Zrt. legújabb csarnokának építése – jelentette be Sátoraljaújhely fideszes polgármestere, Szamosvölgyi Péter a Facebook-oldalán.
A politikus közölte: a 12 000 négyzetméteres üzemcsarnok felépítésével a Continental Dohányipari Zrt. – amely a város legnagyobb foglalkoztatója – tovább 60 munkahelyet létesít. Az alapkőletétellel egy időben bejelentették, hogy a Continental Dohányipari Zrt. 2025-ben egy 3000 négyzetméteres, valamint egy több mint 7000 négyzetméteres üzemcsarnokot is épít majd a városban.
A Continental Dohányipari Zrt. 2022 őszén adta át az 5400 négyzetméter alapterületű, modern dohány-előkészítési üzemcsarnokát – minderről a Tobacco 2023/01-es számában írtunk hosszabban. A bővüléssel párhuzamosan egyre inkább előtérbe került a raktárkapacitás növelésének szükségessége is, hogy a cégcsoport eredményesen és hatékonyan tudja kihasználni az új üzemcsarnok nyújtotta termelőképességi lehetőségeket.
Ezért 2023 elején megvásároltak egy, a dohánygyár szomszédságában található, 8000 négyzetméteres ipari területet, itt épül a fent említett korszerű raktárépület. A 2023 eleji bejelentés szerint „a belső berendezés korszerű raktár-technológiai eszközökön alapszik majd, amely a robotizáció szempontjából is további előrelépést jelent a társaság számára”.
FRISSÍTÉS (2024. 05. 24.):
Lapunknak is elküldött pénteki közleményében a Continental Dohányipari Zrt. közölte, az új, 1 200 négyzetméteres csarnok építése most kezdődött, és várhatóan idén novemberben be is fejeződik. A raktárépület az első olyan, saját tulajdonú ingatlanfejlesztés, amely nem a Continental Dohányipari Csoport tulajdonában lévő történelmi, 133 éves gyártelepen épül fel. A korszerű raktárcsarnok melletti telken hamarosan egy 7 200 négyzetméteres, részben kétszintes gyártási csarnok, a jelenlegi gyár melletti ipari területen pedig 3500 négyzetméteres modern technikával felszerelt készáru raktár épül, melyek tervezése folyamatban van. A csarnokok alapterülete összesen közel 12 000 négyzetméter, ugyanakkor a többszintes kivitelezésnek köszönhetően mintegy 19 000 négyzetméterrel bővül a Continental rendelkezésére álló termelési-, raktár- és irodakapacitás.
A beruházások összértéke, beleértve a gépbeszerzéseket és a Gyármentő Program keretében már jelenleg is zajló energetikai korszerűsítést és napelem-telepítést, meghaladja a 16,5 milliárd forintot. A teljes beruházáscsomag befejezésének céldátuma 2026 közepe.
„Jelen beruházáscsomag a Continental Dohányipari Csoport és a helyi közösség számára is fontos mérföldkő: egyrészt orvosolja azt a termelési és raktárkapacitás hiányt, amelyet a 2022-ben átadott üzemcsarnok által lehetővé vált termelés növekedés eredményezett, másrészt általa további fejlesztéseket hajtunk végre és ez várhatóan újabb 60 munkahelyet teremt cégünknél. Ezzel megerősítjük pozíciónkat, mint Sátoraljaújhely egyik legnagyobb foglalkoztatója, és az eddigieknél is nagyobb mértékben járulhatunk hozzá a régió gazdasági fejlődéséhez”
– hangsúlyozta Füzi Csaba, a Continental Dohányipart Zrt. vezérigazgatója.
