Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Elhalasztja az e-cigi adó bevezetését Írország

Az Egészségügyi Minisztérium egy jobban átgondolt intézkedés kidolgozását szorgalmazza.

Az ír pénzügyminiszter, Michael McGrath úgy döntött, hogy elhalasztja a közelgő vape-adó bevezetését, mivel aggályai szerint az elriasztaná a dohányosokat attól, hogy az e-cigarettát a dohányzásról való leszokás eszközeként használják – írja a Vaping Post.

A Pénzügyminisztérium és az Egészségügyi Minisztérium tisztviselői úgy nyilatkoztak, hogy egyensúlyt kell teremteni a kérdésben. Egyrészt a fiatalokat el kell tántorítani az e-cigitől, másrészt támogatni kell azokat a már meglévő dohányosokat, akik a hagyományos cigarettáról való átálláshoz e-cigarretát használnak.

A World Vapers' Alliance (WVA) elismerően nyilatkozott a döntésről, és sürgette az ír kormányt, hogy tartsa fenn az e-cigi és a cigaretta eltérő adókulcsát. A WVA igazgatója, Michael Landl hangsúlyozta, hogy az e-cigi kockázati profilja lényegesen alacsonyabb, mint a hagyományos cigarettáé, és hogy az adót ehhez kell viszonyítani, hogy ezzel a dohányosokat a biztonságosabb alternatívákra való áttérésre lehessen ösztönözni.