Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Elf Bar ellenes videók készítőit díjazták
Egy pályázat keretében középiskolásokat díjazott a Belügyminisztérium és az SZTFH.

A Belügyminisztérium és a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága 2022 szeptemberében írt ki videópályázatot művészeti szakközépiskolás tanulóknak – írta az SZTFH honlapja. Olyan, a közösségi médiában is megjeleníthető kisfilmekkel lehetett pályázni, melyek felhívják a fiatalok figyelmét az Elf Bar veszélyeire, továbbá azt is megjelenítik, hogy a kortárs közösség elítéli az Elf Bar használatát.

A 2022. december 19-én tartott díjátadón – ahol 12 középiskolás vehetett át elismerést – dr. Biró Marcell, a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságának (SZTFH) elnöke egyebek mellett hangsúlyozta:

Elsősorban a fiatalkorúak egészségének a védelme a fő feladatunk az Elf Bar elleni küzdelemben. Ezért is örülünk annak, hogy pályázatunkra számos kreatív, figyelemfelkeltő munka érkezett, ép attól a korosztálytól, amelyik a leginkább veszélyeztetett.”

Szólt arról is, hogy Magyarország több mint tíz éve aktívan harcol a fiatalkorúak dohányzásának visszaszorításáért, és a nemdohányzók védelméért. Az elért eredményeket az SZTFH a társintézményekkel együttműködve, minden jogi eszközzel meg fogja védeni.

Fotó: SZTFH

Dr. Maruzsa Zoltán, a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára beszédében kiemelte, hogy az iskola az egészség védelmére is nevel, fellép a társadalom által helytelennek ítélt viselkedésformák ellen, példát mutat a gyermekeknek, és rámutat a helyes és a helytelen közötti különbségre. Az államtitkár megerősítette a jövőbeni együttműködést az SZTFH-val a szülői figyelemfelhívás, a pedagógusok tájékoztatása és a fiatalok megszólítása terén.

Megköszönte továbbá a tanulók és a felkészítő pedagógusok munkáját, akik nélkül a pályamunkák nem jöhettek volna létre. A díjazottak a Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium és Technikum, a debreceni Tóth Árpád Gimnázium, valamint a Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium diákjai.