A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű és a kaszinókoncessziók átfogó felülvizsgálatát – jelentette be a közlekedési és a beruházási miniszter csütörtökön a kormányszóvivői tájékoztatón Budapesten.
Vitézy Dávid az MTI szemléje szerint azt mondta: a felülvizsgálat a dohánykoncessziók esetében minden szerződést, szerződéses jogviszonyt és a teljes szabályozási környezetet érinti.
A Telex szemléje szerint Vitézy elmondta, a felülvizsgálat hosszú és nehéz folyamat lesz, mert sok szempontot figyelembe kell venniük. Elhangzott, hogy a kormány nem szeretné, hogy a dohányzás népszerűbb legyen és elterjedjen. Ugyanakkor Vitézy Dávid elmondta, szeretnék kerülni azt, hogy olyan szereplők gazdagodjanak meg ebből, akik szerintük nem tisztességes versenyben szereztek hosszú évtizedekre szóló jogokat a dohányboltok működtetésére.
Amint arról korábban beszámoltunk, a trafikrendszer felülvizsgálatára kérte a kormányt a Fővárosi Közgyűlés, amelynek korábban Vitézy Dávid is tagja volt. Emellett a választások utáni nemzetközi sajtótájékoztatóján Magyar Péter is ígéretet tett a dohánykoncessziók felülvizsgálatára.
A trafikrendszerrel és a kormányzat terveivel kapcsolatos kérdésekkel többször is kerestük a KBM-et és a kormányt is, ám egyszer sem reagáltak.
Borítóképünk illusztráció (Fotó: Földi Bence / Tobacco)

