Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Egy nő kővel tört be egy trafikba
Hatvenezer forint értékben lopott egy húszéves nő egy XI. kerületi trafikból tavaly nyáron. Készpénzt és cigarettát vitt magával.

A Budapesti XI. és XXII. Kerületi Ügyészség vádat emelt egy 20 éves nővel szemben. A vádirat szerint a vádlott 2022. július 24-én, éjjel, egy XI. kerületi dohánybolthoz ment, majd fogott egy kődarabot, és azzal betörte az üzlet bejárati ajtajának egyik üvegét. A betört ablakon a maradék üveget kézzel belökdöste, majd bemászott az üzletbe – olvasható az ügyészség hivatalos közleményében.

A vádlott először a kasszához lépett, ahonnan kivett 36.000 forint váltópénzt, ezután leemelt a polcról 12 doboz, összesen több mint 20.000 forint értékű cigarettát, majd a bejárati ajtón keresztül kimászott az üzletből.

A Budapesti XI. és XXII. Kerületi Ügyészség a büntetett előéletű 20 éves nőt dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntettével vádolja, és vele szemben börtönbüntetés kiszabását indítványozza a vádiratban. A kerületi ügyészség arra is indítványt tett, hogy a bíróság a nővel szemben korábban, más ügyben kiszabott 10 hónap felfüggesztett szabadságvesztés végrehajtását is rendelje le.

A vádlott jelenleg más hasonló ügyben van letartóztatásban.