Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Egy nap alatt 3 tonna e-cigit passzolt el

Vádat is emeltek a maláj férfi ellen Szingapúrban.

Vádat emeltek a 21 éves malajziai Chong Jun Keong ellen a dohánytermékekről szóló törvény alapján Szingapúrban, mert állítólag egyetlen nap alatt közel három tonna e-cigarettát adott el két ipari helyszínen, Bishanban és Ubiban – írja a The Straits Times.

Azzal vádolják, hogy Bishanban 103 csomagot passzolt el, amelyek súlya körülbelül 1966 kg, Ubiban pedig további 51 csomagot, amelyek összsúlya körülbelül 948 kg. Így 2915 kg-ot tett ki az értékesített e-cigaretták össztömege.

Szingapúri látkép 2019-ben (Fotó: Swapnil Bapat / Unsplash)

A férfi 25 000 szingapúri dolláros (6,6 millió forintos) óvadék ellenében szabadlábon van, ügyét 2025. augusztus 11-én tárgyalhatják. Minden egyes vádpontért 10 000 szingapúri dolláros (2,6 millió forintos) pénzbírság, hat hónapig terjedő börtönbüntetés vagy mindkettő kiszabható.

Az ügy a Szingapúrban egyre súlyosbodó e-cigaretta válság közepette bontakozik ki. 2024 januárja és 2025 márciusa között az Egészségügyi Tudományos Hatóság 41 millió szingapúri dollár (10,95 milliárd forint) értékű e-cigarettát foglalt le – ez majdnem ötszöröse a 2019 és 2023 között lefoglalt összértéknek.