Tobacco

Rovat:

Üzlettér
Becsült olvasási idő: 1 perc
Egészségvédelmi figyelmeztetés jöhet az alkoholos italokra az USA-ban?

A sebész főorvos javaslata az itálgyártók részvényeinek azonnali esését eredményezte.

A nagy italgyártók részvényei veszteséggel nyitották az évet, miután az amerikai sebész főorvos azt javasolta, hogy az alkoholtartalmú italok csomagolásán a rák kockázatára vonatkozó figyelmeztetés szerepeljen – írja a The Drinks Business.

Ha a kongresszus elfogadja, a lépés az italágazat agresszívabb, dohányipari jellegű szabályozása felé való elmozdulást jelenthet.

Ez a legnagyobb gyártók, mint a Diageo, a Pernod Ricard és az Anheuser-Busch InBev részvényeit is mélyebbre taszította, egyesek több mint 3%-ot estek múlt pénteken.

Képünk illusztráció (Fotó: Taylor Friehl / Unsplash)

Vivek Murthy, a főorvos kijelentette, hogy az alkoholfogyasztás legalább hétféle rákos megbetegedés kockázatát növeli, köztük a mell-, a vastagbél- és a májrákét. Megjegyezte, hogy az amerikai fogyasztók többsége nincs tisztában ezzel a kockázattal, és az alkoholfogyasztási korlátokra vonatkozó iránymutatások újraértékelésére szólított fel, hogy az emberek tájékozottan dönthessenek az alkoholfogyasztásról. Jelenleg az amerikai egészségügyi irányelvek férfiaknak napi két vagy annál kevesebb italt, nőknek pedig napi egy vagy annál kevesebb italt javasolnak.

A jelentés becslései szerint az alkohol évente 100 000 rákos megbetegedésért, 20 000 rákos halálesetért és több mint 13 500 alkohol okozta közlekedési baleseti halálesetért felelős az Egyesült Államokban.